Yeni Diziler

Netflix’s Arcane İncelemesi

Netflix’in Arcane İncelemesi

Fortiche Productions’taki Fransız animatörlerin ellerinde oluşturulan 2D ve 3D ile güzel bir şekilde karıştırılan ve aşılanan Arcane, League video oyunu yaratıcıları Christian Linke ve Alex Yee ile birlikte geliştirildi ve oluşturuldu. 2010’dan bu yana ikili ve ekipleri, Tethering oyunlarını ve dünyanın karmaşık hikayelerini oluşturan müzik video içeriklerini benimsemiş 8 milyondan fazla oyuncudan oluşan son derece adanmış ve tutkulu bir topluluk oluşturdu.

Çeşitli video oyunlarının film uyarlamaları, en popüler oyunların bile farklı bir ortama çevrilmesinin zor olabileceğini göstermiştir. En iyi içerik oluşturucuların bile hayran hizmeti ve oyuncu olmayanlar dahil ideal kombinasyonunu bulması devam eden bir zorluktur.

Netflix’in Arcane İncelemesi

Arcane’nin bu kadar popüler olmasının nedeni bu olabilir. Linke ve Yee’nin sürekli değişen bir hikayede uzun süredir devam eden karakter gelişimi (Zaun’da, fakir ve sefil bir yeraltı şehri Zaun’da ve ayrıca orada olmayan ve eğitimli ve zengin Piltover’ın var olmayan şehirlerinde) Netflix’in Arcane’i, onların, dünyasına dalmış durumdayız. Büyük karakterlerini ve çatışma yaratma yeteneklerini ima eden, uzun bir süre boyunca zamanın engin mitolojisi, gösteride iyi bir şekilde temsil edilmektedir.

Ayrıca, karakterlerin yaşam karakterlerinin gerçek olmasını sağlamak için gerektiğinde müstehcen bir dil, şiddet içeren sahneler ve karanlık hikayeler kullanmak istemeyen, yetişkinlere yönelik bir drama geliştirdiler.

 

Netflix's Arcane: İncelemesi
Netflix’s Arcane: İncelemesi

Gözden geçirilen ilk dört bölümde gösteri, insanları dış dünyayla tanıştırarak başlar ve iki küçük kardeş, Vi (Hailee Steinfeld) ve daha küçük olan Powder (Mia Sinclair Jenness) hayatını takip eder. Kız kardeşler, yerel cesur bar sahibi Vander (JB Blanc) tarafından Zaun’un The Lanes adlı bölgesinde yetim kaldı ve büyüdü. Vander, onların anlama yeteneğine sahip olmalarını ve sokak zekasına sahip olmalarını sağladı. Onlar ve diğer iki arkadaşı, zengin insanların mallarını çalmak için Piltover’ın tepesine çıktıklarında ve daha sonra bunları piyasada siyahlarla takas ederken yardım ederler.

Bir tesadüf eseri, Jayce (Kevin Alejandro) adlı kimliği belirsiz bir Piltover bilim adamının evinde bulunan ve açıklanamaz bir şekilde hikayelerini birbirine bağlayan Netflix’in tuhaf mavi Arcane değerli taşlarını bulmalarına yol açar. Aynı yerde olan domino taşları, kaynayan sınıf savaşı ve sihir (veya gizem diyarı) alemine yolculuk, aşk, kalp kırıklığı, travma ve kaderin destansı bir hikayesini anlatmak için birlikte örülür.

Netflix’in Arcane İncelemesi

Game of Thrones veya Shadow and Bone gibi dünyalar kuran diğer dizilerin aksine, Arcane çoğunlukla aileleri ve politik alan ile büyü dünyası arasındaki çatışmaları araştırıyor. Oyun oynama hayranıysanız, Zaun’un tasarımının yanı sıra deco esinli Piltover serisi en çok sevilen şeydir.

Kendinden önceki Bioshock serisi ile anında bağlantı kuracak. Değilse, sorun değil çünkü bu gösterinin çekiciliğinin ana yönlerinden biri, izleyiciyi her kareyle büyüleme süreciyle karartılabilir. Şehrin alt kısmındaki loş ve neon aydınlatma, doku ve renkler, daha rafine ve parlak üst alanla tezat oluşturuyor.

Yönetmen Pascal Charrue ve Arnaud Delord, yaratıcı kamera açıları ve hareketleriyle Netflix’in büyüleyici Arcane ortamını ve manzaralarını gösteren bu çarpıcı oyun alanından en iyi şekilde yararlanıyor.

Özellikle serinin bir arcade savaş oyununa dayandığını düşünürsek, hızlı olduğu kadar kesin olan bazı harika yenilikçi eylemler de var. Aksiyon sekanslarının ne kadar sürede ve ne zaman gerçekleştiğinin kesinliğini ve hikayeyi nasıl geliştirdiğini anlamak için bu gösteriden birkaç gişe rekorları kıran film öğrenilebilir.

Netflix’in Arcane

Arcane’nin en şaşırtıcı yanı oyunculukları. Tüm seslendirme sanatçıları, özellikle Steinfeld, Jenness ve Ella Purnell (4. bölümde oyunun ünlü Jinx’i seslendiren), Jason Spisak’ın Silco’su ile birlikte gerçek hayattaki oyuncuları izlediğinizi unutturacak. Her karakterin tiz, ressam sesi ince tasarım nüansının yanı sıra Fortiche her persona için ince ifadeler “Bunu nasıl başarıyorlar?” inanılmaz yükseklikler Bunu muhteşem seslendirmeye ekleyin ve karakterlerin duygularının drama ve duygusuna kapılmamak için hiçbir bahaneniz kalmayacak. Bu boşluk genellikle bazı animasyon filmlerini geride bırakır, ancak bu filmde endişelenecek bir şey yoktur.

Arcane, benzersiz bir ses ortamı yaratan inanılmaz bir ses tasarımına sahiptir. Her bölüm orijinal müzikle dolu, bir dizi şarkı çalıyor ve hikayede yalnızca duyguları oynamakla kalmıyor. Aslında, Imagine Dragons’un güzel altyazılarla çalınan “Düşman” tema şarkısı hayranlık uyandırıyor ve genellikle hoş geldiniz “Girişi Atla” düğmesine basmayı bırakacaksınız.

Eğer bir oyun konsolu satın almak gibi bir arzunuz yoksa Arcane’e şans vererek iyi bir spor olmakta fayda var. Duygusal ve hikaye anlatımı, şu anda canlı aksiyon şovlarının çoğundan daha sofistike. Netflix’in Arcane’i gibi hikaye anlatımının karmaşıklığını azaltmak veya azaltmak zorunda kalmadan değerli video oyun evrenlerinin yeni bir ortama başarılı bir şekilde uyarlanmasıyla neler başarılabileceği konusunda bir standart olarak kabul edilmeyi hak ediyor. Arcane, göz atmaya değer bir deneyim olarak tanımlanıyor.

admin

Web sitemiz 2021 yılında yayına girmiş olup ilerleyen yıllarda siz değerli kullanıcılarımıza kesintisiz hizmet verecektir. Sitenin amacı Güncel dizi haberleri yeni çıkan diziler dizilerin yayıntarihleri ile ilgili tüm bilgileri en iyi ve en hızlı şekilde sizlere sunmaktır. Her geçen gün birlikte daha da gelişeceğimize inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu