Kullanım Koşulları

1- Bu mecrada Türkçe dil ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

2- Geçici elektronik posta servisleriyle üye olmamalısınız. Bu tip elektronik posta servisleriyle kayıt olanlar teşhis edildiklerinde üyelikleri tasdik moduna alınır ve bu hali düzeltmeden üyeliklerini kullanamazlar. Ayrıca ikinci (çoklu) üyelik kullanılamaz. Sürekli yeni hesaplar açmak, ilk hesaba kadar etkileşime girerek hepsinin yaptırıma maruz kalmasına neden olur.

3- Herhangi bir mevzu paylaşırken içeriğin tamamı paylaşılmalıdır. İçeriğin bir kısmını yazıp sonrasına ‘devamı için tıklayın’ biçiminde ilişki verilmemelidir. İlgili içeriğin tamamını yazıp en alta kaynak olarak link yani ilişki verebilirsiniz. Bu kurala uymayanların hususu kaldırılıp ceza puanı uygulanabilir yahut forumdan uzaklaştırılabilir.

4- Hiçbir şekilde duyuru, mevzu ve ileti kayıtlarını silmiyoruz. Bu işlemler veritabanımıza ve foruma zarar vermektedir ve muhtemel bir adli haller için gizli tutulmaktadır. Bu yüzden bu tür tekliflerde bulunmayınız. Sitemize kayıt olmadan evvela bu şartı unutmamalısınız.

5- 5651 sayılı kanun’un 8. maddesine ve T.C.K’nın 125. maddesine göre içeriklerden, o içerikleri paylaşan üyeler mesuldür. Bu sebeple halka açılmış bir şekilde paylaştığınız yazılardan ötürü mesuliyet kabul etmediğimizi unutmayınız.

6- Türkiye Cumhuriyeti yasalarını yahut milletlerarası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen yazılar paylaşılmamalıdır. Yorum hedefi taşımayan salt propaganda içerikli parti ve politika yazıları dahi buna dahildir.

7- Topluluklar yahut kavmi köken ile ilgili kışkırtma edici ve ufak düşürücü yazılar yazılmamalıdır. Tehdit edici, aşağılama ve küfür içeren, nefret dolu, politik yahut çok miktarda istenmeyen mesajlar gönderilmemelidir. Din, dil, soy ayrımına yönelik yazılar gönderilmemeli, materyaller kullanılmamalı, insanları küçümser şekilde gırgırcı ve dalga geçici davranışlardan bu mecrada ırak durulmalıdır.

8- Sürekli kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde yahut diğer bir nedenle tanıtım içerikli konular açılmamalı, bu türlü tür içerikler paylaşılmamalıdır. Ayrıca, para kazanmak için kısaltılmış linkler kullanmak, backlink kazanmak için mevzu açmak ve mesajlar yazılmamalıdır. Bunu yapanlar, kendilerini uyarmaksızın zamanlı uzaklaştırma cezası verilebilir. Davranışın tekrarı durumunda şayet, hesabı kapatılabilir.

9- Eğer paylaştığınız içerik sizin tarafınızdan üretilmediyse, kendi sitenizi kaynak olarak belirtmeyiniz. Bu bir bilgi paylaşmaktan çok tanıtım yapmaya gireceğinden ötürü, paylaştığınız bu içerikte kaynak olarak yalnızca içerik yapımcısı verilmelidir.

10- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği, ürünü bölüşmek yahut tanıtımı yapılmamalıdır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alabilirler. Ayrıca, ticari tasa güden mesajlarda crack, mp3, warez, hack, adult, pornografik gibi sitelerin tanıtımı ve ticareti katiyen yapılmamalıdır.

11- Konulara sırf ileti yazmış olmak için “Paylaşım için teşekkürler, sağol, harika bir mevzu sağolasın, nokta, .” ve benzeri. gibi mesajlar yazılmamalıdır. Site okurlarına hiç bir katkısı olmayan bu tip mesajlar teşhis edildiğinde ve denk gelindiğinde silinir ve mesajı atan şahıs belli süreliğine uzaklaştırılabilir.

*Kullanım sözleşmesinin güncellenme yahut yenilerinin eklenmesi hakkı her daim saklıdır.

Başa dön tuşu