En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

1.Chernobyl – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Chernobyl - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Chernobyl – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

1986 yılının Nisan ayında Ukrayna’da Chernobyl nükleer santralinin patlaması ile alakalı çekilen 5 seksiyonlük bu mini dizi, Sovyet Ukrayna’da SSCB’nin bu trajik kazaya dair bir tetkik başlatmasını husus ediniyor. Olayı ve vakanın getirdiği felaketleri tetkikk üzere bir serüvennın içersinde yer alan Valery Legasov bir çok zorlukla kafaya çıkmak mecburiyetinde kalır. Dizi gerçek ve trajik bir olaya dayandığı amacıyla çoklıkla Svetlana Aleksiyeviç’in Çernobil’den Sesler kitabındaki Pripyat halkının anılarına dayanır. 3 Emmy Ödülü, 7 Creative Arts Ödülü ve sonsuz dalda adaylığıyla kendinden bir hayli söz ettiren bu İngiliz-Amerikan ortak yapımı diziyi kesinlikle izlemelisin.

2.Game of Thrones – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Game of Thrones - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Game of Thrones – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Game of Thrones. Sosyal medyada sıkça isminden söz ettiren ve çok yüksek maliyetleri ile ilgi çeken endeksin 8 sezonu aniden Blu Tv’de bulunuyor. Westeros isminde kurgusal topraklarda geride bıraktığımız hikayemizde 7 Krallık’ın denetimi amacıyla mücadele eden 9 soylu ailenin taht oyunları, entrika ve düşmanlıkları anlatılıyor. Dizi, dünyanın detaylı kıtalarında fazlası değişik mekanda çekildi. Zaten internette gezinirken bile fazlası spoiler ile karşılaşabileceğiniz amacıyla husussundan daha çok bahsetmesek daha iyi. Bu fantastik dünyaya verdiği Emmy mükafatleri ise bir rekora imza attı. Bir gecede 12 Emmy mükafatı kazanan Game of Thrones 71. Emmy Ödülleri’nde tarihe işlemişti. Geniş ve parametre oyuncu kadrosuyla her sezon ayrı bir heyecanla bekleyen bir hayran kitlesi oluşturmuştu ancak dizi 8. sezonuyla final yaptı. Hazır gündemde değilken sen de spoiler almadan derhal izleyebilirsin!

3.The Sopranos – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

The Sopranos - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

The Sopranos – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

1999’dan itibaren 6 sezon çekilen The Sopranos’a polisiye, suç çeşitlerini sevenler doğrulusunda gerektiğince büyük bir ilgi var. Dizi adını İtalyan-Amerikan mafya ailesi olan Soprano ailesinden alıyor. Doktoru Melfi ile kavramlar üstüne sürekli çatışan Tony Soprano’nun iç dünyasını ve gelişimini izlemek bir mafya dizisinden beklenilen bir ana tema değil gibi gözükse de bir çok senarist doğrulusunda gelmiş işlemiş en iyi senaryo olarak kabul ediliyor. Bu kadar yüksek IMDb puanı ve övgü üstüne bu diziyi listene eklemelisin!

4.True Detective – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

True Detective - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

True Detective – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Toplamda 3 sezonu tespit edilen True Detective dizisinin her sezonunda değişik bir cinayet ve polis soruşturması yürütülmektedir. İlk sezonunda 17 yıldir yakalanamayan bir seri katilin dosyasının tekrar açılmasıyla iki polis memurunun bu dosyayı tekrar tetkikini ve kendi hayatlarını da etkileyen sürükleyici bir hikayeyi izliyor olacaksın. Her sezon hadiseler değiştiği gibi oyuncular ve karakterler de değişiklık gösterdiği amacıyla bir sezonlar arası geçişler gerektiğince akıcı. Hem de dizide ve introda sarfedilen müziklere de büyük bir övgü var. Altın Küre’den adaylıklar ve Emmy’den 13 adaylık ve 5 mükafat ile dönen True Detective’e yeteri kadar meraklandıysan hadi ekran başına!

5.Six Feet Under – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Six Feet Under - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Six Feet Under – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

2001’de yayın hayatına başlayan Six Feet Under 5 kafayarılı sezona imza atarak final yapmış gerektiğince beğeni toplayan bir HBO dizisi. Primetime Emmy Ödülleri’nden 9’unu, Altın Küre Ödülleri’nden ise 3’ünü kazanan bu kafayarılı yapım bir cenaze evi işleten Fisher ailesinin yaşantılarını anlatır. Dram ve gülünç cinsini bir arada iyi bir yapımda görebilmek fazlası vakit zor olabiliyor ancak Six Feet Under bu iki türün bir araya gelmesi amacıyla çok iyi bir zemin oluşturmuş bir dizi. Cenaze evi ve orada yaşam sürdüren bir aileyle kara mizahı ekrana yansıtma fikri amacıyla endeksin senaristi ve yönetmeni Alan Ball’ı kutlama etmek gerekir. Hem güleyim hem ağlayayım istiyorsan seni de Six Feet Under izlemeye çağrı ediyoruz!

6.

Shameless - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Shameless – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Türkiye’de de uyarlaması yapılmış olan 8 sezonluk gülünç dizisi Shameless, alışılmış gülünç çeşitleri olan sitcomlardan biraz daha değişik. Öncelik ile seksiyonler bir saate yakın sürüyor ve her sezonda 12 seksiyon bulunuyor. Shameless, Chicago’nun varoş bir semtinde yaşam sürdüren kalabalık bir ailenin yaşantısını husus ediniyor. Frank çocuklarıyla pek çok ilgilenmediği amacıyla onlarla ilgilenmek mecburiyetinde olan Fiona, kardeşlerini okutma ve geçindirme derdindedir. Birbirlerinden çok değişik karakterler olan bu ailenin üyeleri tekrar de her şeye karşın bir aile olmayı bilen ve herkesi bulunduğu gibi kabullenen bir takım insanın gülünçsi. Shameless’ı izlemek amacıyla seni Blu Tv’ye bekliyoruz!

7.Normal People – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri
Normal People - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Normal People – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri Kitap uyarlaması olan Normal People sadece 1 sezon çekilip Hulu’da yayına girdikten sonra olağanüstü bir beğeni toplayarak geride bıraktığımız yıl bir hayran kitlesi oluşturmuştu. Esasında classic bir gençlik dizisi gibi başlayan senaryo seni gerektiğince kolay bir serüvennın tam ortasında yoğun hislere sokmak amacıyla bekliyor olacak. Dizi, okulun yakışıklı ve tanınmış çocuğu Connell ile kibirli, tanınmışlikten uzak, dışlanmış bir genç kız olan Marianne arasında beklenmedik bir ilişkinin başlaması ve bu ikilinin üniversiteye atlattıktan sonra girdikleri dost çevrelerinde hayat sürdürdükleri değişimleri husus ediniyor. Öyle kolay ve çekici bir akışı var ki 12 seksiyon aniden bitmiş ve tadı damağında kalmış olmuyor. Entrikasız, dümdüz hikayelere özlem kaldım, salt oyunculuklara maruz kalmak istiyorum diyorsan seni de saflarımıza çağrı ediyoruz. Haydi gel!

8.Babylon Berlin – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri
Babylon Berlin - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Babylon Berlin – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri Avrupa’nın şimdiye kadar yapılmış en yüksek bütçeli yapımı olan Babylon Berlin’in 3 sezonu bulunuyor. Yine bir kitap uyarlaması diziyle karşı karşıya bulunuyoruz ancak kitabın yazarı olan Volker Kutscher senaristlere yaratıcı istiklal tanımış ve hikayede değişiklık yapılmasına izin vermiştir. Bu amaçla kitap ve dizi arasında birtakım değişiklıkler bulunuyor. Dizi 1920’lerin Berlin’inde geçiyor. Bir davayı çözüme ulaştırmak amacıyla Gereon Rath, Köln şehrinden Berlin’e gönderiliyor. Polis komiseri Gereon Rath uyuşturucu, siyaset, sanat ve cinayetin iç içe bulunduğu bir etrafta bir davayı incelemeye başlıyor ve kolay gibi görünen davanın karanlık taraflarını gördükçe kendi hayatında da büyük ve mühim değişimler yaşıyor. Farklı dillerde diziler izlemeye bayılırım diyorsanız bu görkemli Alman aksanlı dizi tam sana göre, öyküsü de bir o kadar iyi. Babylon Berlin sıraya eklensin!

9. Masum – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri
Masum - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Masum – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

 

En iyi İlk 10 BluTV Dizileri Dizinin sadece 2017’de çekilmiş bir sezonu bulunuyor. Küçük oğulları bir gece kötü bir haberle eve geldiği vakit bu huzurlu çiftlik evinin havası da değişecektir. Kimin masum bulunduğu, kimin olmadığını bulmanın kolay olmadığı hikayenin sürükleyiciliği seni gerektiğince şaşırtacak. Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Okan Yalabık, Tülin Özen ve Serkan Keskin’in başrollerinde bulunduğu polisiye-dram türündeki endeksin yeni sezonu beklenmiyor.

10.Alef – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri
Alef - En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Alef – En iyi İlk 10 BluTV Dizileri

Emin Alper’den beklenebilecek ölçüde iyi bir hikayeyle karşınızdayız. Türk dizileri açısında polisiye-suç çeşitlerinde kafayarılı bulunduğumuzu söylemek olası zira Alef’te de bir seri cinayetin peşindeki genç dedektif Kemal ve ortağı Settar’ın öyküsünü izleyeceksin. Ek olarak birbirlerinden gerektiğince karşıt olan bu ikiliye bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar da katılınca ekip tamamlanır ve endeksin ilgi çekici yanı olan cinayetlerin Osmanlı ve İslam Tarihi ile ilgiini kuracak şahıs ekibe katılmış olur. Tarih, gizem, polisiye, suç, dram, serüven ne ararsan bu dizide var. Daha çok beklemeden esasen bir sezonu tespit edilen Alef’i bir çırpıda izleyebileceğine inanıyoruz. Haydi başla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir